Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Magiczny las w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Magiczny las w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Takiej atrakcji w Poznaniu jeszcze nie było. Musimy wprawdzie na nią poczekać aż do początku listopada, ale warto, bo Ogród Dendrologiczny UPP rozbłyśnie jak nigdy wcześniej. Powstanie w nim pełen atrakcji "Magiczny Las", malowany iluminacjami, nastrojową muzyką i niesamowitymi botanicznymi opowieściami - nierzadko z dreszczykiem! Iluminacyjny spektakl podkreśli piękno Ogrodu Dendrologicznego, przyciągnie najmłodszych bajkowym klimatem, a wszystkim zwiedzającym przybliży przyrodę w niezwykle atrakcyjny sposób. Będzie to unikalne połączenie edukacji i rozrywki w cudownym klimacie.

 

 

Parki Iluminacji to coraz popularniejszy na świecie format zimowej atrakcji, w szczególności chętnie organizowany w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z  naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę. „Tego typu atrakcje od lat organizowane są w wielu amerykańskich ogrodach botanicznych. W Europie od lat można było oglądać świetlne iluminacje  w ogrodach botanicznych Berlina czy Edynburga. W Polsce od kilku lat ogromną popularnością cieszą się Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie” - mówi Krzysztof Sachs z wrocławskiej firmy Topacz Investments, która zorganizowała w 2020 roku z ogromnym sukcesem Park Iluminacji na Zamku Topacz pod Wrocławiem. W kolejnym sezonie postanowiła zorganizować podobne przedsięwzięcie w Poznaniu, a na lokalizację wybrała przepiękny Ogród Dendrologiczny należący właśnie do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

"Magiczny Las", który powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, to unikalny kompleks  iluminacji, zapewniający ponad kilometrowy spacer w magicznej atmosferze wykreowanej przez przeróżne efekty świetlne, muzyczne i dźwiękowe. „To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją – opowiada dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP –„Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od  bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt”. Atrakcje iluminacyjne uzupełnione będą o dodatkowe aktywności, jak choćby nocne strzelanie z łuku przygotowane przez Sekcję Łuczniczą Koła Leśników  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a do tego zapewnione będą smaczne, zimowe posiłki i gorące napoje. 

 

W tej chwili trwa etap projektowania iluminacji, ale już dziś możemy zdradzić, że „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym to będzie ponad 100 dni unikalnej atrakcji na świeżym powietrzu, blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb (nie mylić z lodowymi), kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, nieograniczona ilość wrażeń!

 

Informacje praktyczne
Wstęp będzie biletowany. Iluminacje będzie można zwiedzać indywidualnie i przejście całej trasy zajmie co najmniej godzinę, ale biorąc pod uwagę wszystkie przygotowane atrakcje można będzie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP spędzić nawet 2-3 godziny nie nudząc się. Godziny otwarcia wieczorne (po zmierzchu), prawdopodobnie od 16.00 do 21.00 (w listopadzie i lutym prawdopodobnie od 17.00 do 21.00).

 

Już dziś zapraszamy do Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu!  

 

Komentarz dr inż. Ewy Jerzak, zastępcy kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP. 

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY