Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Odnowiony neon na budynku głównym | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Odnowiony neon na budynku głównym

Zielony świetlisty napis „Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu” już od wielu lat jest wizytówką Uczelni i punktem orientacyjnym Sołacza. Niedawno przeszedł renowację i odzyskał dawny blask.

 

 

Neon pojawił się na Collegium Maximum w 2008 r. roku, promując Uczelnię. Powstał z okazji zmiany nazwy z Akademii Rolniczej na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.  Od czasu montażu, napis świecił bezawaryjnie. Jednak po jednej z ostatnich wichur, uszkodzeniu uległ fragment elementów wykonanych z tworzyw sztucznych.  Dało o sobie znać także destrukcyjne działanie promieniowania UV.  Dlatego też, aby uniknąć zagrożenia dla bezpieczeństwa, podjęto decyzję o przeprowadzeniu kapitalnego remontu liter świetlnych” - tłumaczy Sławomir Kaczmarek z Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia UPP.

Nie tylko wymieniono wszystkie wyeksploatowane elementy, ale także odnowiono litery oraz zastosowano najnowsze, energooszczędne oświetlenie LED. Napis wrócił już na swoje miejsce i praktycznie wygląda jak nowy, będąc gotowym na dalsze wiele lat bezawaryjnej pracy.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

WYDZIAŁY