Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Sukces Targów Pracy UPP 2024 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Sukces Targów Pracy UPP 2024

Targi Pracy UPP pod hasłem „UPPoluj pracę!” z roku na rok zyskują na znaczeniu i stają się coraz ważniejszym punktem w kalendarzu akademickich wydarzeń. Tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 60 wystawców oraz liczne grono osób studiujących na naszej uczelni.

 

 

 

Tegoroczne Targi odbyły się 17 kwietnia br. w hali maszyn Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Hala zapewniła znakomitą przestrzeń do prezentacji ofert pracy oraz   interakcji między uczestnikami. Studenci i studentki licznie odwiedzający Targi osobiście rozmawiali z przedstawicielami firm oraz instytucji państwowych. Poznali ich zakres i specyfikę działania oraz bogatą ofertę pracy, staży oraz praktyk zawodowych.

 

Studentów i studentki przyciągnął też bogaty program prelekcji prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak rozwijać umiejętności miękkie, skutecznie komunikować się w miejscu pracy, radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz rozwijać swoją karierę zawodową. Nie zabrakło też tematów związanych z bezpieczeństwem w pierwszej pracy: jak za pomocą mediacji rozwiązywać problem mobbingu, jak przeciwdziałać dyskryminacji w miejscu pracy, jak się bronić przed manipulacjami, jak rozumieć komunikację interpersonalną oraz etyczne zarządzanie zasobami ludzkimi.

 

Uczestnicy i uczestniczki Targów brali też udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami przygotowanymi przez pracodawców wystawiających się na targach oraz Biuro Karier UPP.

 

Sukces tegorocznych Targów Pracy 2024 to efekt współpracy i zaangażowania całej społeczności akademickiej. Cykliczne Targi Pracy wspomagają nawiązywanie cennych relacji przez studentów, pracodawców i całą społeczność akademicką. Inspirujące spotkania, bogate w wiedzę prelekcje i możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych to działania, które przyciągają coraz większą uwagę społeczności akademickiej. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Targów!

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

  ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​  ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

WYDZIAŁY