Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wśród 2000 najlepszych uczelni z całego świata | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wśród 2000 najlepszych uczelni z całego świata

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ponownie znalazł się na liście Global 2000 w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR), awansując o pięć miejsc w stosunku do zeszłego roku. Plasuje to UPP w 7,7% spośród niemalże 20 tys. uczelni na świecie.

 

 

W CWUR co roku klasyfikowanych jest 2000 najlepszych uczelni z całego świata. Czołówkę zestawienia niezmiennie zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych,  których w  pierwszej dziesiątce znalazło się osiem. Wśród polskich uczelni najwyższe - 383. miejsce - zajął Uniwersytet Jagielloński. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sklasyfikowany został na 1506. miejscu, zajmując drugie miejsce wśród polskich uczelni przyrodniczych.

Ranking uniwersytetów CWUR  jest tworzony w oparciu o osiem kryteriów: sukcesy absolwentów i kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów.

Wyniki rankingu są dostępne na stronie internetowej https://cwur.org/2023.php

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY