Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UPPoluj Pracę - Targi pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

UPPoluj Pracę - Targi pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Tegoroczna edycja Targów Pracy UPPoluj pracę zgromadziła ponad 30 różnych wystawców – przedstawicieli firm i instytucji branżowych oferujących możliwości praktyk, stażu, zatrudnienia oraz różne formy wsparcia w zakresie rozpoczęcia swoje kariery zawodowej. Była to dla studentów doskonała okazja do odkrywania możliwości jakie znajdują się na obecnym rynku pracy.

 

 

Na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) rozstawiły się namioty wystawców, począwszy od firm branżowych takich jak: Cargill, Agrii Polska, Eurowind  Energy, WPD Polska, OneDayMore, GoodMills Polska, TimacAgro, Studio Mebli Askor, Malta Decor, Terlan, Metrlog, GSK, CKH Poland Andrzej Badura, przez podmioty wspierające studentów w poszukiwaniu pracy (Powiatowy Urząd Pracy), firmy doradcze (Unico), a skończywszy na instytucjach będących od lat pracodawcami dla naszych absolwentów (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego).

Części wystawienniczej towarzyszył bogaty program wydarzeń tematycznych. Studenci mogli dowiedzieć się jak prowadzić foodtrucka, poradnię dietetyczną, w jaki sposób założyć własną działalność gospodarczą, czy jak negocjować zmianę warunków pracy. Podczas Targów Pracy można było również zapoznać się ze znaczeniem pracy wolontariackiej w rozwoju własnych kompetencji i umiejętności (stowarzyszenie CREO) oraz skorzystać z porad stylistki, wizażystki i tradycyjnie już skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne.

„Targi Pracy to doskonała okazja, by nawiązać kontakty z firmami, celem realizacji praktyk, stażu czy znalezienia pracy. Tak było i tym razem”- mówi Sylwia Graja-Zwolińska z Biura Karier UPP. ”Pracownicy firmy OneDayMore odpowiadali na pytania studentów dotyczące rekrutacji do projektu stażowego, w wyniku czego zostały złożone dokumenty aplikacyjne od blisko 30 osób z kierunków technologia żywności, dietetyka i biotechnologia. Natomiast firma Cargill zachęcała studentów do współpracy za pośrednictwem pracownicy, absolwentki naszej Uczelni. Wydaje mi się, że możemy nasze przedsięwzięcie zaliczyć do udanych. Mam nadzieję, że każdy mógł znaleźć tu coś co go interesuje, że i tak właśnie się stało. Już dzisiaj zapraszam na kolejną edycję za rok” – kończy koordynatorka wydarzenia.

 

FOTRELACJA Z WYDARZENIA

 

Sylwia Graja-Zwolińska 

Biuro Karier, Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP

 

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

 

 

 

WYDZIAŁY