Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Maj 2019 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Maj 2019

paź
11
paź/11 11:00 - paź/11 15:00

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolegium Rungego

ul. Wojska Polskiego 52

Konferencja Naukowa "Inżynieria dla potrzeb gospodarki leśnej i ochrony środowiska

Wydarzenie połączone jest z benefisem z okazji podsumowania dorobku naukowego prof. dr. hab. Antoniego T. Milera, pracownika Wydziału Leśnego, byłego kierownika Katedry Inżynierii Leśnej. W konferencj wezmą udział przedstawiciele wydziałów: Leśnego oraz Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestzrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wrocławiu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz przedstawiciel Lasów Państwowych. 

 

wrz
13
wrz/13 14:00 - wrz/13 22:00

Rolicze Gospodarstwo Doświadczalne UPP

Swadzim, ul. Parkowa 4

Jubileuszowe Dożynki UPP w RGD Swadzim

Gospodarze uroczystości dla zaproszaonych gości przygotowali m.in. przeprowadzenie obrzędu dożynkowego, złożenie chleba z tegorocznych zbiorów przez starostów dożynek na ręce JM Rektora prof. dr hab. Jana Pikula oraz wręczenie medali i odznaczeń dla honorowych gości. 

Zaplanowano także część artystyczną oraz zwiedzanie RGD Swadzim. 

 

wrz
03
wrz/03 09:30 - wrz/05 17:30

Hotel Poznański

Luboń k/Poznania

ul. Krańcowa 4

XXVI Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu pt. "Wyzwania dla rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich"

Kongres ma charakter konferencji cyklicznej, która co roku odbywa się w innym ośrodku akademickim w Polsce. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział około 150 naukowców oraz przedstawicieli praktyki gospodarczej z kraju i z zagranicy. 

 

Tegoroczny Kongres SERiA odbędzie się pod hasłem "Wyzwania dla rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich".

 

cze
07
cze/07 19:00 - cze/08 01:00

Plac Mickiewicza w Poznaniu

Parki: Mickiewicza i Wieniawskiego w Poznaniu

 

 

Festiwal 100 lat razem!

Festiwal Uniwersytetu Poznańskiego organizowany dla mieszkańców Poznania i regionu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane na placu Mickiewicza, parkach Mickiewicza oraz Wieniawskiego i ul. Wieniawskiego. Bogata oferta programowa popularyzująca naukę i jej osiągnięcia przygotowana przez uczelnie współorganizujące i ich wydziały. Szeroki program animacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany oraz atrakcyjna oferta koncertowa z udziałem najlepszych artystów krajowej sceny muzycznej.

 

 

cze
07
cze/07 09:00

Katedra Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności

Wykład PTM OP - Radiosterylizacja antybiotyków

Polskie Towarzystwo Mikrobiologów - Oddział Poznański zaprasza na wykład dr hab. n. farm. Przemysława Zalewskiego pt. Radiosterylizacja antybiotyków, który odbędzie się 7czerwca 2019 (piątek), o godzinie 13.00  Katedrze Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności, przy ul. Wojska Polskiego 48, w sali nr 48.

Maj
27
Maj/27 14:00 - Maj/27 18:00

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolegium Rungego

ul. Wojska Polskiego 52

Sesja naukowa "Kościół i uniwersytet"

Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uprzejmie zaprasza na sesję naukową "Kościół i uniwersytet", która odbędzie się dnia 27 maja 2019 roku o godz.14.00 w Kolegium Rungego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 52.

 

PROGRAM:

  1. Otwarcie sesji
  1. Słowo Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

  Prof. dr hab. Jan Pikul

Maj
16
Maj/16 12:00 - Maj/16 14:00

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolegium Rungego 

ul. Wijska Polskiego 52

Uczelnie Wyższe i Miasto Poznań ku studentom i doktorantom z Afryki

Nasza inicjatywa ma na celu nawiązanie współpracy między uczelniami i instytucjami samorządowymi w celu integracji działań realizowanych dotychczas w rozproszeniu. Pragniemy przede wszystkim stworzyć sieć przepływu informacji aby efektywniej włączać studentów w organizowane wydarzenia. Chcemy też aby efektywniej wykorzystać pobyt młodych ludzi w naszym mieście poprzez zwiększenie ich wkładu w wydarzenia kulturalne i życie gospodarcze. Współpraca podniesie atrakcyjność studiowania w naszym mieście i pozwoli skuteczniej rozwiązywać pojawiające się problemy.

WYDZIAŁY