Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility II ogólnopolski Turnirj Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

II ogólnopolski Turnirj Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Już 1 i 2 kwietnia Poznań stanie się stolicą najpiękniejszych tradycji tanecznych, a wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „O Kryształowego Siewcę” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ponad 250 tancerzy reprezentujących 21 ośrodków z całej Polski przyjedzie, aby walczyć o najwyższe trofea i nagrody. Spragnionych tańca na żywo zapraszamy do Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Dojazd 7 w Poznaniu – wstęp wolny. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście się pojawić, organizatorzy przygotowali transmisję on-line, która dostępna będzie za pośrednictwem kanału YouTube UPP.

 

 

Na parkiecie tanecznym zobaczymy krakowiaki, oberki, kujawiaki, mazury oraz polki zatańczone w formie towarzyskiej w różnych kategoriach wiekowych.  Tancerze prezentować się będą w strojach wizytowych, a oceniać ich będzie komisja sędziowska składająca się z sędziów ekspertów, konsultantów, a także innych licencjonowanych sędziów tańców polskich. Rywalizacja opierać się będzie nie tylko na wysokiej jakości technice tanecznej, ale także oceniana będzie muzykalność, styl oraz charakter tańca. Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja kar mazurowych - pięknej polskiej tradycji salonowej, która niegdyś była obowiązkowym  elementem każdego balu.

Konkurs odbędzie się pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF®. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 10:00. Rozegrane zostaną wtedy rundy eliminacyjne, które pozwolą wyłonić pary finałowe. O godz. 16:00 rozpocznie się Gala Finałowa, którą otworzy uroczysty polonez w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu. Następnie w tańcu zobaczymy najlepsze pary w poszczególnych kategoriach. W niedzielę, 2 kwietnia, od rana odbędzie się konkurs kar mazurowych oraz poznamy zwycięzców turnieju. Całe wydarzenie zwieńczą otwarte i bezpłatne warsztaty tańca terapeutycznego dla osób z niepełnosprawnościami o godz. 15:00, które poprowadzi Aleksandra Pasicka.

Jak zapewniają organizatorzy – Turniej Tańców Polskich to okazja do spotkania się z tańcami narodowymi w ich pięknej, współczesnej odsłonie. Przypomnijmy, że celem, jaki przyświeca organizatorom i partnerom konkursu jest ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży tą formą tańca.

Więcej informacji:

www: http://wktp.up.poznan.pl/turniej-upp/

FB: https://www.facebook.com/events/493446815814661

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak,

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz

 

Projekt dofinansowany ze środków:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Urząd Miasta Poznania

Patronat merytoryczny: Polska Sekcja CIOFF®

 

Patronat medialny: TVP3, Radio Afera, Radio Emaus, Radio Poznań, codziennypoznan.pl, Misyjne.pl, Głos Wielkopolski, Winogradzka Telewizja Kablowa

 

Gość specjalny: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego

Sponsor główny: Garden Spot

 

Sponsorzy: 

Nadleśnictwo Jarocin, Nadleśnictwo Sieraków, KPPD-Szczecinek S.A., POLTAREX Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Magazyn Biomasa, Spółdzielnia Mleczarska Gostyń, Puenta. Sklep Taneczny,  Dolina Mogilnicy, CHERRY TREE Sp. z o.o., Duda-Cars S.A., Masz Babo Placek, Pierrot, OSK Emilia, PPHU SPAWSTAL SP. Z O.O., HOUSEBOAT WOMA.

 

Organizatorzy:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wielkopolski Klub Tańców Polskich, Centrum Kultury Studenckiej UPP, Wielkopolskie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej, Fundacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

 

ZałącznikRozmiar
PDF icon Materiał prasowy672.88 KB

WYDZIAŁY