Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wszystkie Aktualności | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wszystkie Aktualności

Zdalne posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wychodząc naprzeciw aktualnym wyzwaniom władze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podejmują działania zmierzające do  zapewnienia  ciągłości i sprawności  funkcjonowania uczelni. Jedną z nich była decyzja o organizacji zdalnego posiedzenia Senatu. Dzięki przygotowanym rozwiązaniom technicznym możliwe było sprawne przeprowadzenie głosowań nad poszczególnymi punktami porządku obrad. 

 

Sukcesy lekkoatletów UPP

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w Łodzi w dniach 13-16 września. Naszą uczelnię reprezentowało pięciu zawodników w konkurencjach indywidualnych. Dopisała nam pogoda, a przede wszystkim wyniki sportowe.

Amadeusz Zdrojewski w biegu na 400 m. w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji uczelni Społeczno-Ekonomicznych 1 miejsce, uzyskując wynik 47,58 s. Amadeusz stanął na trzecim stopniu podium w klasyfikacji AZS.

Piotr Kowalski w skoku w dal zajął 1 miejsce w typie uczelni Społeczno-Ekonomicznych.

Studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP zwycieżczynią sesji podczas Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych

19 listopada 2020 roku odbyła się XXV Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych, której organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Podczas konferencji, która ze względu na obecną sytuację epidemiczną zrealizowana została w formie zdalnej, członkowie studenckich kół naukowych mieli okazję zaprezentować efekty swoich prac w formie referatów i posterów.

 

Powitalne spotkanie dla studentów z Afryki

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest coraz częściej wybierany przez studentów zagranicznych. Obecnie w murach UPP studiuje ponad 320 cudzoziemców z niemalże 30 krajów. W tym roku najliczniej reprezentowana jest grupa studentów pochodząca z Afryki. Na studia na UPP zdecydowała się młodzież m.in. z takich krajów jak: Algieria, Kamerun, Egipt, Etiopia, Ghana, Maroko, Nigeria, Rwanda, Sierra Leone, Tunezji i Zimbabwe.

Tutorzy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Tutoring, choć znany i wykorzystywany w najlepszych światowych Uniwersytetach (m.in. Oxford, Cambridge), dopiero od kilku lat zyskuje popularność w polskim środowisku akademickim. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w gronie dydaktyków naszej Uczelni znajduje się 24 certyfikowanych Tutorów.

Czym jest tutoring?

Rektor UPP zastępcą Przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych oraz członkiem Komisji ds. Nauki KRASP

Rektorzy zrzeszeni w KRASP mogą działać w ramach konferencji rektorów poszczególnych typów uczelni.  Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych zrzesza rektorów ośmiu uczelni: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w

„Certyfikat" jakości owoców z Przybrody

 

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda w 2020 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek. Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości owoców produkowanych w tutejszym sadzie.

Całą procedurę certyfikacji przeprowadza i kontroluje niezależna firma SGS Polska Sp. z o. o.

Młodzi badacze wyróżnieni nagrodą JM Rektora UPP

 „Intencją ustanowienia nagrody jest wspieranie gromadzenia osiągnięć do ewaluacji dyscyplin wiodących na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i premiowanie udziału w tym procesie młodej kadry naukowej naszej Uczelni  (w wieku do 35 lat na dzień 31.12.2019 r.)” – tłumaczy prof. dr hab. Piotr Goliński. „Kryterium uzyskania nagrody było opublikowanie w 2019 roku oryginalnej pracy twórczej w prestiżowym czasopiśmie naukowym umieszczonym na liście MNiSW o najwyższej punktacji oraz z największym udziałem jednostkowym kandydata” - dodaje.

Wirtualne laboratorium - filmy dydaktyczne Katedry Chemii

W obecnej rzeczywistości, gdy nauka prowadzona jest w sposób zdalny, materiały audiowizualne i inne media to ważne narzędzie dydaktyczne. Umiejętnie wykorzystywane, w znacznym stopniu przyczyniają się do unowocześnienia procesu nauczania o czym wiedzą pracownicy Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w rankingu podmiotów w zakresie liczby udzielonych patentów w 2019 roku

W opublikowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej raporcie za rok 2019, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się wśród krajowych i zagranicznych podmiotów, którym udzielono więcej niż 9 patentów. Oczywiście o liczbie przyznanych patentów w danym roku decyduje tryb i czas ich rozpatrywania przez Urząd Patentowy. Na dzień dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma udzielone 84 patenty. Jednocześnie 157 zgłoszeń czeka na rozpatrzenie, co jest pokłosiem aktywności pracowników Uniwersytetu w zakresie dokonanych zgłoszeń patentowych w ostatnich kilku latach.

Strony

WYDZIAŁY