Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Kryształowego Siewcę" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Już 1 i 2 kwietnia 2023 Poznań stanie się stolicą najpiękniejszych tradycji tanecznych, a wszystko to za sprawą II Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „O Kryształowego Siewcę” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tancerze z całej Polski przyjadą walczyć o najwyższe trofea i nagrody. Spragnionych tańca na żywo zapraszamy do Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Dojazd 7 w Poznaniu – wstęp wolny. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście się pojawić, organizatorzy przygotowali transmisję on-line, która dostępna będzie za pośrednictwem kanału YouTube UPP. 
 

Na parkiecie tanecznym zobaczymy krakowiaki, oberki, kujawiaki, mazury oraz polki zatańczone w formie towarzyskiej w różnych kategoriach wiekowych. 
Tancerze prezentować się będą w strojach wizytowych, a oceniać ich będzie komisja sędziowska składająca się z sędziów ekspertów, konsultantów, a także innych licencjonowanych sędziów tańców polskich. 
Pary będą oceniane między innymi pod kątem muzykalności, stylu oraz charakteru tańca a także techniki tanecznej. Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja kar mazurowych - pięknej polskiej tradycji salonowej. 
Czteroparowe kara były niegdyś obowiązkowym elementem każdego balu. 
Konkurs odbędzie się pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF®. 

 

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 10:00. Rozegrane zostaną wtedy rundy eliminacyjne, które pozwolą wyłonić pary finałowe. 
O godz. 16:00 rozpocznie się Gala Finałowa, na której poza rozgrywkami najlepszych par, podziwiać będzie można Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki”. W niedzielę, 2 kwietnia, od rana odbędzie się konkurs kar mazurowych oraz poznamy zwycięzców turnieju. Całe wydarzenie zwieńczą otwarte i bezpłatne warsztaty tańca dla osób z niepełnosprawnościami o godz. 15:00, które poprowadzi Aleksandra Pasicka. 

 

Termin: 102 kwietnia 2023 r.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

WYDZIAŁY