Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Inspirownik dla Uczelni na rzecz propagowania zrównoważonego rozwoju przez szkoły wyższe   | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Inspirownik dla Uczelni na rzecz propagowania zrównoważonego rozwoju przez szkoły wyższe  

Inspirownik dla uczelni to publikacja Fundacji Kampania 17 Celów, przygotowana przy współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, której celem jest propagowanie celów zrównoważonego rozwoju przez szkoły wyższe. 

 

 

Inspirownik dla uczelni stanowi praktyczne kompendium wiedzy na temat realizacji Agendy 2030 tj. strategii rozwoju świata do 2030 roku. Jak podkreślają inicjatorzy powstania    opracowania: „uczelnie wyższe posiadają unikalną pozycję w społeczeństwie, a zatem również w procesie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wiąże się to z odpowiedzialnością, jako ponoszą za tworzenie i popularyzację wiedzy, kształtowanie kolejnych pokoleń liderów oraz dostarczanie przełomowych rozwiązań, które pozytywnie wpływają na wszystkie aspekty naszego życia – od zdrowia, przez ochronę środowiska, aż po technologie, z których korzystamy”.  

 

Insporownik dla uczelni, to próba wspólnego znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego oraz jak uczelnie mogą budować świadomość Agendy 2030 wśród swoich licznych interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych. 

 

Zachęcam do zapoznania się z tą publikacją, życząc wielu inspiracji. 

 

Inspirownik do pobrania w wersji pdf inspirownik_dla_uczelni.pdf

 

Prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, pełnomocniczka rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni  

WYDZIAŁY

Partnerzy