Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Krzysztof Gmerek - blog | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Krzysztof Gmerek - blog

EuroScience Open Forum 2024

Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii EuroScience zaprasza na jedenastą edycję konferencji EuroScience Open Forum, która odbędzie się w Katowicach w terminie 12-15 czerwca 2024 r. Konferencja jest miejscem debaty na temat kultury naukowej, badań i innowacji. W tym roku odbywa się pod hasłem „Życie zmienia naukę”. Uczestnicy konferencji badają związki między nauką a społeczeństwem, warunki prowadzenia badań naukowych oraz wpływ badań na społeczeństwo. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Webinar: Komercjalizacja IP i Licencjonowanie

IP Helpdesk zaprasza w dniu 20 czerwca 2024 r. na bezpłatny webinar skupiający się na komercjalizacji i licencjonowaniu własności intelektualnej - poziom dla zaawansowanych. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja, która odbywa się poprzez stronę internetową. Język angielski. Szczegółowych informacji na temat IPR udziela konsultant Enterprise Europe Network, p.

Trwa nabór do programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) pn. Granty Interwencyjne

Celem programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców podejmowanej w reakcji na nagłe, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o istotnych konsekwencjach globalnych lub regionalnych. Kluczowe jest, aby działania projektowe były ukierunkowane na badanie nagłego, nieprzewidzianego zjawiska. Więcej informacji można znaleźć na stronie NAWY.

Konkursy 2024 w Horyzoncie Europa: Explainable and Robust AI

Explainable and Robust AI. Celem projektu jest rozwój algorytmów sztucznej inteligencji i opartych na nich innowacji, które mogą działać bezpiecznie w różnych sytuacjach oraz w warunkach rzeczywistych. Maksymalny budżet projektu to 7,5 mln euro, a wnioski można składać do dnia 18 września 2024 r. Więcej informacji udziela konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, p.

Kolejne datasety w Kolekcji UPP

Nasza Kolekcja wzbogaciła się o dwa kolejne datasety. Opis metadanowy pierwszego zbioru, zatytułowanego Carina project field & soil data, autorstwa Państwa prof. UPP dr hab. Danuty Kurasiak-Popowskiej, prof. UPP dra hab. inż. Tomasza Piechoty, dr inż. Moniki Grzanki, prof. UPP dra hab. Bartłomieja Gliny oraz dr inż. Sylwii Mikołajczak, dostępny jest pod adresem https://repod.icm.edu.pl/dataset.xhtml?persistentId=doi:10.18150/8AUOTQ.

Otwarty nabór dla firm, studentów i badaczy w ramach projektu INDUSAC

Projekt o akronimie INDUSAC (The Quick Challenge-Driven, Human-Centred Co-Creation Mechanism for INDUStry-Academia Collaborations), realizowany jest w programie Horyzont Europa, a jego głównym celem jest wsparcie współpracy między środowiskiem akademickim a przemysłem. Aktualnie trwa nabór dla firm, niezależnie od wielkości czy branży, które proszone są przygotowanie „wyzwania” oraz dla studentów i naukowców, którzy będą pracować nad ich rozwiązaniem. Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

 

Webinar: Spełnij naukowe marzenie z grantem ERC!

Naukowcy ze stopniem co najmniej doktora, zainteresowani pozyskaniem prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), zaproszeni są na bezpłatny webinar, który odbędzie się w dniu 28 maja 2024 r. o godz. 09:00. Uczestnicy wydarzenia m.in.: zapoznają się z rodzajami grantów dostępnych dla naukowców na różnych etapach kariery, poznają wymogi formalne i kryteria oceny wniosków, dowiedzą się, co to jest i kiedy mogą skorzystać z inicjatywy ERC Mentoring Initiative. Wydarzenie poprowadzi p.

Szkolenia organizowane przez koordynatorów dyscyplin NCN

Istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniach organizowanych przez koordynatorów dyscyplin NCN. Spotkania informacyjne są przeznaczone dla naukowców i doktorantów chcących składać wnioski w konkursach grantowych i dotyczą m.in. oferty konkursowej, procesów oceny wniosków i ich konstrukcji. Więcej informacji na stronie NCN.

Konkursy 2024 w Horyzoncie Europa: An information portal for the European Cancer Patient Digital Centre

An information portal for the European Cancer Patient Digital Centre - celem projektu jest zaprojektowanie, opracowanie, wdrożenie i obsługa pilotażowego portalu informacyjnego (European Cancer Patient Digital Centre) przeznaczonego dla pacjentów

Konkursy 2024 w Horyzoncie Europa: Demonstrations of innovative floating wind concepts

Demonstrations of innovative floating wind concepts. Celem projektu jest przyspieszenie opłacalnej budowy i wdrażania pływających farm wiatrowych, a także ułatwienie ich szybkiego i zrównoważonego wdrożenia w całej Europie przy jednoczesnym obniżeniu ogólnych kosztów. Maksymalny budżet projektu to aż 15 mln euro, a nabór zostanie otwarty w dniu 17 września 2024 r.

Oferta współpracy dla eksperta od zastosowania konopi

Euroregion Pomerania poszukuje eksperta od zastosowania konopi w branży budowlanej, żywnościowej lub odzieżowej, który mógłby wystąpić w roli prelegenta na imprezie branżowej skupiającej się na zastosowaniu tej rośliny. Szczegółowych informacji na ten temat udziela konsultant Enterprise Europe Network, p. Tomasz Łyżwiński, email: Tomasz.Lyzwinski@zut.edu.pl

Najnowsze trendy w publikacjach naukowych - nowe raporty OPI

Eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) przygotowali cztery nowe raporty interaktywne, które prezentują trendy dotyczące polskich publikacji naukowych. Raporty bazują na danych zarejestrowanych w Polskiej Bibliografii Naukowej w latach 2017-2021, a więc w okresie objętym ostatnią ewaluacją działalności naukowej. Wyniki analiz OPI

Nowa edycja programu EIT Food Test Farms otwarta

Test Farms to program, który łączy innowatorów posiadających pomysł dla rolnictwa z rolnikami i ich gospodarstwami. Start-upy i osoby z pomysłem z branży agrotechnicznej mogą uzyskać grant w wysokości 3000 euro na przetestowanie rozwiązania. Rekrutacja trwa do dnia 30 kwietnia 2024 r. Więcej informacji na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

EU Missions and cross-cutting activities info days

W dniach 25-26 kwietnia br. zaplanowane są dni informacyjne online organizowane przez Komisję Europejską. Wydarzenie poświęcone będzie zaproszeniom do składania wniosków w ramach 5. misji UE w programie Horyzont Europa i działaniom przekrojowym zaplanowanym na rok 2024. Szczegółowy program oraz więcej informacji na stronie internetowej.

Oferta współpracy dla przedsiębiorców wytwarzających biomasę

MŚP z Wielkiej Brytanii poszukuje partnerów badawczo-rozwojowych do testów pilotażowych, zajmujących się wytwarzaniem i/lub zarządzaniem surowcami, szczególnie materiałami organicznymi o wysokiej zawartości wilgoci, w następujących sektorach: rolnictwo, wodociągi, produkcja celulozy i papieru, żywności. Opracowywana technologia pozwala na przetwarzanie biomasy i wychwycenie oraz magazynowanie CO2. Numer oferty: TOGB20240408024. Szczegółowych informacji na temat oferty udziela konsultantka Enterprise Europe Network p.

Granty na Eurogranty

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła kolejną edycję działania Granty na Eurogranty dla przedsiębiorców oraz organizacji badawczych. Finansowane są działania niezbędne do przygotowania eurograntu (m.in. przygotowanie wniosku do programu UE) i przeprowadzenia udziału wnioskodawcy w konkretnym naborze w programie UE. Wnioski można składać od 18 kwietnia 2024 r. (przedsiębiorcy) oraz od 25 kwietnia 2024 r. (organizacje badawcze).

Webinar: własność intelektualna w umowach konsorcjum

IP Helpdesk zaprasza w środę, dnia 17 kwietnia 2024 r. na webinar poświęcony tematowi własności intelektualnej w umowach konsorcjum, dla wszystkich planujących udział w projektach badawczo-rozwojowych. Udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez stronę internetową. Język angielski. Szczegółowych informacji na temat własności intelektualnej udziela konsultant Enterprise Europe Network, p.

Konkursy 2024 w Horyzoncie Europa: A new framework to improve traffic safety culture in the EU

Celem projektu jest rozwijanie pozytywnej kultury bezpieczeństwa ruchu drogowego w całej UE, poprzez m.in. opracowanie nowych koncepcji i wytycznych dot. norm społecznych, postaw, sposobu spostrzegania kontroli i innych założeń systemowych (w tym efektywność energetyczna i zużycie energii). Maksymalny budżet projektu to 3,5 mln euro, a nabór zostanie otwarty 7 maja 2024 r.

Strony

Subskrybuj RSS - Krzysztof Gmerek - blog

WYDZIAŁY