Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nagroda główna i specjalna w konkursie "Inspiracje-Aranżacje" dla Koło Naukowego Architektury Krajobrazu UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Nagroda główna i specjalna w konkursie "Inspiracje-Aranżacje" dla Koło Naukowego Architektury Krajobrazu UPP

W czasie tegorocznych Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia" odbył się finał konkursu INSPIRACJE-ARANŻACJE - cztery polskie uczelnie wyższe zmierzyły się w rywalizacji o najlepiej zrealizowany projekt ogrodu ekologicznego.  Nagrodę główną i nagrodę specjalną zdobyło Koło Naukowe Architektury Krajobrazu (KNAK) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

 

 

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów kolejny raz zorganizowało konkurs dla młodych projektantów, dając im szansę na wykazanie się umiejętnościami na szeroką   skalę. Zadaniem konkursowym było stworzenie projektu ogrodu w ramach wskazanych wytycznych. Do konkursu, z samego KNAK UPP zostało zgłoszonych aż pięć propozycji projektów, jeden z nich pt. "Angielski luz" autorstwa Marianny Ordon, Gabrieli Nowakowskiej i Weroniki Walkusz zakwalifikował się do II etapu konkursu i realizacji aranżacji podczas Międzynarodowych Targów, które odbywały się w dniach 23-25.11.2023 r.  

 

Zwycięska koncepcja nawiązywała do naturalnych ogrodów angielskich, w których minimalizuje się symetrię i geometryczne kształty. W projekcie zostały uwzględnione między innymi: skrzynki z roślinami, fotele, podłogę z płytek imitujących drewno, palisadę z wikliny, ścieżkę z kamienia łupanego, zadaszenie z gałęzi na drewnianej konstrukcji, gliniane doniczki z roślinami, drewniany regał, stolik, poidełka dla ptaków, kłodę, rabatę czy drzewa. 

 

Głosami publiczności, studentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymały nagrodę główną, czyli wyjazd na Chelsea Flower Show 2024 w Londynie - ale to nie wszystko! Również decyzją ekspertów zasiadających w jury, zespół UPP otrzymał nagrodę specjalną, czyli roczną licencję programu do projektowania Gardenphilia. Laureatkom serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów dla Koła Naukowego Architektury Krajobrazu. 

 

Tekst: mgr inż. arch. Agata Walczak-Górka 

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP 

 

WYDZIAŁY