Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Robocza wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Qinghai Minzu z Chin | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Robocza wizyta przedstawicieli Uniwersytetu Qinghai Minzu z Chin

Już w przyszłym roku od października na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPPP edukację kontynuować będzie grupa studentów z Qinghai Minzu University w Chinach. To wynik współpracy z Polsko-Chińską Fundacją Współpracy Akademickiej i wypracowanego wspólnie kierunku studiów dualnych I stopnia „Land resource management” - pierwszego na naszym Uniwersytecie tego typu studiów anglojęzycznych.  

 

 

W czwartek 21 września z roboczą wizytą gościli na UPP przedstawiciele władz uczelni i wydziałów Uniwersytetu Qinghai Minzu w osobach prorektora    Uczelni, profesora Ma Chengjuna oraz profesorów – Zhaxi Cairanga, Xu Shidonga, Du Lianga i Hu Jing. Wśród uczestników spotkania byli także przedstawiciele Fundacji w osobach Wojciecha Szpakowskiego, prezesa Fundacji i Yu Xintao, wiceprezesa. Na Wydziale gości przyjęli dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Klaudia Borowiak, oraz prodziekani ds. studiów, prof. UPP dr hab. inż.  Anna Szymczak Graczyk i prof. UPP dr hab. inż. Rafał Stasik.  

 

Następnie wszyscy gościli w sali Senatu UPP, gdzie gospodarzem spotkania był prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Piotr Goliński i omawiane były możliwości poszerzenia współpracy dydaktycznej, oferty studiów drugiego stopnia, jak również potencjalna współpraca w zakresie nauki. Goście mieli także okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną Uczelni, odwiedzili sale wykładowe, komputerowe, czy laboratorium dronowe Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Za rok grupa chińskich studentów będzie przecierała już szlaki nowego kierunku studiów I stopnia na UPP, a my mamy nadzieję, że jest to początek długoletniej współpracy. 

 

prof. dr hab. Klaudia Borowiak, dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej 

prof. UPP dr hab. inż. Rafał Stasik, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej 

 

​​​​​​​ ​​​​​​​  ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

 

WYDZIAŁY