Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility W cztery dni wyprodukowali ponad 100 kompletów mebli dla dzieci z Ukrainy | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W cztery dni wyprodukowali ponad 100 kompletów mebli dla dzieci z Ukrainy

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA studentki i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyprodukowali ponad 100 kompletów mebli, które trafiły do Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy oraz do Ukraińskiego Domu Dziecka przy Podolskim Centrum Edukacji Zawodowej i Technicznej w Kamieńcu Podolskim.   

 

Za nami już 16. edycja Fabryka Mebli na Żywo organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna    uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023 DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. W edycji 2023 akcję organizacyjnie wspierało Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Pokazowa produkcja mebli ponownie realizowana była pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy.  

 

Patronat technologiczny, tak jak w ubiegłym roku, objął sprawdzony w ubiegłym roku duet tj. Katedra Meblarstwa Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP oraz integrator technologii firma INFOTEC Engineering. Z udziałem ponad 40 partnerów z branży w pawilonie 6A na powierzchni 2000 m2 powstała nowoczesna fabryka mebli tapicerowanych oraz mebli skrzyniowych, wyposażona w zrobotyzowane maszyny oraz autonomiczny transport w ujęciu kontrolowanej logistyki. Wszystko pod nadzorem dedykowanych systemów zarządzania produkcją wraz z technologią RFID. Po raz pierwszy inicjatywa Drema Dzieciom stanowiła rozproszoną produkcję mebli na terenie targów. W pawilonie 5 firma Homag, jako partner wydarzenia, produkowała regały prezentując proces technologiczny od arkusza płyty meblowej do paczki z meblem. Dodatkowo, na przestrzeni wystawowej Stowarzyszenia DROMA, zrzeszone firmy prezentowały obróbkę elementów meblowych ze sklejki. 

  

 Podczas czterech dni targów w pokazowej produkcji mebli, w ramach poszerzania wiedzy praktycznej, rotacyjnie brało udział:  

• 20 studentek i studentów kierunku technologia drewna oraz projektowanie mebli UPP,  

• 60 uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu,  

• 13 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu,  

• 15 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im Stanisława Staszica w Wieruszowie,   

• 14 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie,  

• 12 wychowanków młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy.  

 

Partnerzy, studenci i uczniowie wspólnie pracując w pokazowej fabryce mebli wyprodukowali ponad 100 kompletów mebli zużywając: około 300 arkuszy płyty meblowej, około 6 m3 sklejki, ponad 250 kilogramów okuć meblowych, ponad 100 kilogramów kleju, około 4000 mb obrzeża meblowego i ponad 3000 m2 tektury oraz ogrom zszywek tapicerskich, pracując z zaangażowaniem i wkładając w to mnóstwo serca.  

 Finał akcji DREMA DZIECIOM 2023:  

• 150 materacy od firmy FDM Fabryka Dobrych Materacy,  

• 120 szt. spakowanych niskich regałów 720x900x360,  

• 50 szt. spakowanych łóżek 900x2000,  

• 50 szt. łóżek 900x2000,  

• 20 kompletów spakowanych mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko tapicerowane 800x1600),  

• 20 kompletów spakowanych mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko tapicerowane 900x2000),  

• 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”,

• 60 kompletów formatek ze sklejki przygotowanych do odnowienia łóżek w ośrodku młodzieżowym w Łobżenicy,  

• 25 szaf garderobiano-bliźniaczych przekazanych od firmy Idźczak Meble dla ośrodka w Łobżenicy.  

Część wyprodukowanych mebli została już przekazane do Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy. Pozostałe meble zostaną przekazane do ukraińskiego domu dziecka w Kamieńcu Podolskim.  

 

Finałowy film streszczający tegoroczną akcję Drema Dzieciom https://www.youtube.com/watch?v=VF9w4PtLZmA  

 

dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator akcji Drema Dzieciom   

 

meble wyprodukowane dla dzieci z Ukrainy uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023 uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023 uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023 ​​​​​​​ uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023 ​​​​​​​ uczestnicy targów Drema Dzieciom 2023

WYDZIAŁY