Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kwiecień 2018 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kwiecień 2018

Maj
10
Maj/10 09:00

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym

Krajowa konferencja naukowo-techniczna „Leśne budownictwo drogowe – dobre praktyki”

Tematyka konferencji obejmuje problematykę aktualnie realizowanych zadań przez Lasy Państwowe w obszarze rozwoju i modernizacji leśnej infrastruktury komunikacyjnej. Głównym założeniem konferencji jest podniesienie kwalifikacji pracowników jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych w zakresie stosowania nowych technologii oraz materiałów przeznaczonych do konserwacji, remontów i budowy dróg leśnych.

Maj
09
Maj/09 17:00

sala 117 w budynku Biblioteki Głównej 

Tydzień Bibliotek

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem:

 

„(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

 

Biblioteka Główna i Centrum Informacji Naukowej UPP z tej okazji zaprasza  na spotkanie 

z Panem Prof. dr hab. Piotrem Tryjanowskim autorem wydanej ostatnio kontrowersyjnej książki pt.: „Rozum z ptakami odlatuje”.

 

Maj
09
Maj/09 09:30

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym

Leśny Kongres Drogowy „Kierunki działań lasów państwowych w zakresie drogownictwa leśnego i przedsięwzięć wspólnych z samorządami”

Leśny Kongres Drogowy pn. „Kierunki działań Lasów Państwowych w zakresie drogownictwa leśnego i przedsięwzięć wspólnych z samorządami” pod patronatem honorowym Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka poświęcony będzie zagadnieniom związanym z drogownictwem leśnym.

Maj
08
Maj/08 11:00 - Maj/08 16:00

Hotel Rzymski

Poznań, Al. K. Marcinkowskiego 22

Szparagowa konferencja prasowa

Szparagi to jedno z pierwszych warzyw zbieranych wiosną z gruntu. Są cenione za wykwintny smak i bardzo dużą wartość dietetyczną, a od wieków powszechnie uważane są za afrodyzjak. „Szacuje się, że w Polsce produkuje się około 6 tysięcy ton szparagów rocznie i z roku na rok te ilości są większe z uwagi na rosnące zainteresowanie tym warzywem w kraju” - mówi prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. – „Ale liderem w produkcji tego warzywa nadal pozostają Chiny”. A kto spożywa najwięcej szparagów?

kwi
22
kwi/22 11:00 - kwi/22 16:00

Poznań, Plac Kolegiacki 17

Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta

XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki startuje już w niedzielę

Lewitujące piłeczki, grające rury, armatki i półkule magdeburskie - inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapowiada się naprawdę ciekawie.

Tegoroczna inauguracja odbędzie się pod hasłem „Lewitujących piłeczek”. Zespół Pracowni Demonstracji i Popularyzacji Fizyki UAM pod dowództwem prof. Grzegorza Musiała ma już zgromadzony na tę okazje odpowiedni sprzęt, który posłuży do wyjaśnia zjawisk fizycznych dobrze znanych z życia codziennego. W eksperymencie wzorem ubiegłego roku udział wezmą rektorzy szkół wyższych.

Strony

WYDZIAŁY