Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility INTESTINUM STRING QUARTE - listopadowe projekty artystyczne Centrum Kultury Studenckiej UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

INTESTINUM STRING QUARTE - listopadowe projekty artystyczne Centrum Kultury Studenckiej UPP

lis
18
lis/18 18:00 - lis/18 19:00

Scena Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52

Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotowało w listopadzie kolejną muzyczną propozycję, niezwykłą podróż w czasie kwartetu INTESTINUM STRING QUARTET, który zaprezentuje muzykę na instrumentach historycznych.

 

Wydarzenia kulturalne, organizowane przez Centrum Kultury Studenckiej UPP, stanowią wyraz zaangażowania Uczelni w krzewienie kultury, dając studentom i społeczności lokalnej okazję do czerpania inspiracji ze sztuki.

 

18 listopada (sobota) o godz.18.00 z cyklu KLASYCZNE AKCENTY wystąpi kwartet INTESTINUM STRING QUARTET.

 

Kwartet smyczkowy wyróżnia wykonywanie muzyki na instrumentach historycznych. Członków zespołu, wykształconych w poznańskiej Akademii Muzycznej, połączyła fascynacja nurtem wykonawstwa historycznego. W kwartetowej współpracy muzycy kierują się poszukiwaniem autentyzmu w brzmieniu - grają na instrumentach budowanych według dawnych reguł, wykorzystując przypisaną im technikę gry z minionych epok, odpowiednie smyczki i struny jelitowe. Zgłębiają tajniki wykonawstwa historycznego w oparciu o traktaty muzyczne i inne źródła wiedzy sprzed setek lat, aby możliwie przybliżyć się do tego, jak mogły brzmieć dzieła baroku, klasycyzmu i preromantyzmu w czasach swojego powstawania oraz zaprosić dzisiejszą publiczność do zmysłowej podróży w czasie. Godzinna uczta muzyczna będzie opatrzona słowem merytorycznym.

 

Bilety można nabyć na platformie BILETY24 oraz w kasie z terminalem przed koncertem. Zapraszamy!

 

intestinum_string_plakat_skr_v1_2023_web.png

WYDZIAŁY