Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Naukowcy z Zakładu Dietetyki UPP w Platon TV | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Naukowcy z Zakładu Dietetyki UPP w Platon TV

lis
03
lis/03 14:00 - lis/03 15:00

W piątek, 3 listopada 2017 r. na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER odbędzie się premiera programu naukowego "Nauka młodych: Ośrodek Badań Żywieniowych" (odc. 26), z udziałem specjalistów z Zakładu Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Premiera materiału będzie miała miejsce na portal PlatonTV: http://platontv.pl/cycle/nauka-mlodych. Planowana jest na godz. 14.00.

Odcinek poświęcony będzie dietetyce. Jest to dziedzina zajmująca się nie tylko odchudzaniem pacjentów. Dietetycy akademiccy prowadzą zaawansowane badania nad funkcjonowaniem organizmu człowieka w zależności od stosowanej przez niego diety, a także schorzeń, na które cierpi. W leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych dieta odgrywa bowiem kluczową rolę. Dlatego żywieniowcom niezbędne są najnowocześniejsze narzędzia badawcze. Od niedawna wyposażeni w nie są specjaliści z Zakładu Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

 

Dział Marketingu i Komunikacji UPP

WYDZIAŁY