Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wrenisaż wystawy karykatur Jacka Frankowskiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wrenisaż wystawy karykatur Jacka Frankowskiego

gru
09
gru/09 17:15 - gru/12 18:15

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolegium Cieszkowskich ul. Wojska Polskiego 71 C

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy karykatur Jacka Frankowskiego. Wernisaż odbędzie się  w dniu 9 grudnia 2019 r o godz. 17.15, na parterze Kolegium Cieszkowskich przy ul. Wojska Polskiego 71 C w Poznaniu.

 

Od autora:

Podwójny debiut prasowy w „Słowie Powszechnym” i „Lesie Polskim” w 1974 wyznacza początek mojej drogi twórczej w dziedzinie rysunku satyrycznego. Dorobek ten stanowi dla mnie swoisty pamiętnik i zapis czasów, w których konkretne rysunki powstawały. Wiem, że dla wielu młodych ludzi, konteksty zawarte w rysunkowym przekazie mogą być nieczytelne. Pomóc może interpretacja starszych, którzy jeszcze pamiętają odległe czasy PRL-u, narodzin „Solidarności”, Stanu Wojennego, czy wybuchu demokracji w 1989 roku. Będzie mi miło, jeśli te prace wywołają refleksję nad przebytą przez Polaków drogą od komunistycznej Polski do dnia dzisiejszego.

 

W części wystawy poświęconej karykaturze portretowej przestawiam moich ulubieńców ze świata kultury, sportu, polityki i oczywiście leśników.

Jacek Frankowski

 

 Od kuratora wystawy:

Prezentowana wystawa jest tak naprawdę wycinkiem ogromnego dorobku artystycznego Jacka Frankowskiego w dziedzinie rysunku satyrycznego, karykatury portretowej i ilustracji, nie tylko prasowej. Ekspozycja jest także rysunkową kroniką wydarzeń politycznych i społecznych, od prasowego debiutu w roku 1974 po dzień dzisiejszy.

Kurator wystawy - Dariusz Pietrzak, rysownik i karykaturzysta

sekretarz Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK)

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
Image icon zaproszenie.jpg2.59 MB

WYDZIAŁY