Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wykład pt."Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w tworzeniu modeli 3D na podstawie skaningu laserowego oraz fotogrametrii - praktyczne przykłady zastosowań” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wykład pt."Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w tworzeniu modeli 3D na podstawie skaningu laserowego oraz fotogrametrii - praktyczne przykłady zastosowań”

mar
15
mar/15 12:00 - mar/15 14:00

Platforma Zoom 

https://zoom.us/j/98892494990

Identyfikator spotkania: 988 9249 4990

W bieżącym semestrze letnim 2023/2024 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kontynuuje swoją inicjatywę edukacyjną poświęconą sztucznej inteligencji, oferując serię fascynujących wykładów pod hasłem "Sztuczna inteligencja – nowe horyzonty w nauce". Z entuzjazmem zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odkrywania możliwości i wyzwań, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji oraz jej wpływu na różne dziedziny nauki.
 

Wykłady te są nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale również do dyskusji o etycznych i społecznych aspektach rozwoju sztucznej inteligencji. Zapraszamy studentów, naukowców, praktyków oraz wszystkich zainteresowanych do dołączenia do nas i wspólnego zgłębiania tajemnic i możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja w kształtowaniu przyszłości nauki i technologii.
 

Już 15 marca br. o godz. 12.00 zapraszamy na wykład prof. UPP dr. ha. Ireneusza Laksa pt.Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w tworzeniu modeli 3D na podstawie skaningu laserowego oraz fotogrametrii - praktyczne przykłady zastosowań”

 

Zapraszamy do udziału w praktycznym pokazie zastosowań algorytmów sztucznej inteligencji do analizy dużych zbiorów danych niezbędnych do tworzenia wysokiej jakości modeli 3D bazujących na akwizycji danych z nalotów LIDAR oraz zdjęć lotniczych lub naziemnych. Przedstawione zostaną praktyczne przykłady wykorzystania topowych aplikacjiwykorzystujących algorytmy AI do post-processing’u danych skaningu laserowego oraz fotogrametrii w praktyce inżynierskiej.

 

Prof. UPP dr hab. inż. Ireneusz Laks
Kierownik Centrum E-learningu, Kierownik Katedry Budownictwa i Geoinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Pracownia Mechaniki i Metod Komputerowych. Aktywność naukowa ukierunkowana na wykorzystanie metod numerycznych w modelowaniu transformacji przepływu w sieciach rzecznych. Współautor i główny programista komputerowego systemu modelowania przepływów nieustalonych w sieciach rzecznych SPRUNER. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z technologii informacyjnych, komputerowego wspomagania projektowania, nowoczesnych technik wizualizacji i inwentaryzacji obiektów infrastruktury technicznej, metod numerycznych w inżynierii środowiska, mechaniki budowli. Pomysłodawca powstania Laboratorium 3D na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Zaproszenie na webinar Zoom:
 

Czas: 15 mar 2024 12:00 Warszawa
Kliknij poniższy link, aby dołączyć do webinaru:
https://zoom.us/j/98892494990

Identyfikator spotkania: 988 9249 4990

 

Pełna oferta wykładów w ramach cyklu o sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w semestrze letnim 2023/2024 zajduje się pod LINKIEM.

 

WYDZIAŁY