Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Maj
07
Maj/07 09:30 - Maj/07 21:00

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Collegium Minus

ul. Wieniawskiego 1

7 maja 1919 roku, 308 lat po formalnym powołaniu do życia uniwersytetu przez króla polskiego, odbyła się w Poznaniu uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego nowo powstałej Wszechnicy Piastowskiej, jak początkowo nazywano Uniwersytet Poznański.

 

Dokładnie po stu latach od tego wydarzenia odbędą się uroczyste obchody Jubileuszu przygotowanego przez cztery poznańskie uczelnie - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. 

 

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystej Mszy Św. w Katedrze Poznańskiej 7 maja br. o godz. 9.30, po czym nastąpi uroczysty przemarsz senatów czterech uczelni ulicami Poznania do Collegium Minus i ich współne posiedzenie. Podczas uroczystości nastąpi instalacja Kapsuły Czasu, a wieczorem odbędzie się koncert  "Od Paderewskiego do Pendereckiego" w Auli UAM.

 

W przeddzień uroczystosci głównych zapalnowano chrzest tulipana "Uniwersytet Poznański" oraz Konferencję Naukową pt. "Uniwersytet w poszukiwaniu doskonałości" z udziałem zagranicznych gości. 

 

8 maja br. z kolei odbędzie się Dzień Sportu Uniwersytetu Poznańskiego, zorganizowany na terenie Kampusu UAM na Morasku. 

 

Transmisję z uroczystego posiedzenia Senatów UAM, UPP, UMP, AWF będzie można ogądać TUTAJ.

 

W załączniku znajduje się szczegółowy program uroczystości. 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon zaproszenie_www.pdf989.23 KB

WYDZIAŁY