Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Specjaliści UPP w filmie o łąkach miejskich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Specjaliści UPP w filmie o łąkach miejskich

Miejskie łąki to obszary, gdzie roślinność może się swobodnie rozwijać i wzbogacać o nowe gatunki. Z inicjatywy Galerii Miejskiej Arsenał stworzono niedawno film edukacyjny, towarzyszący wystawie „Magiczne zaangażowanie”. Wzięli w tym udział także specjaliści z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Michał Michlewicz i Jan Kaczmarek.

 

"Jak postulują aktywistki i aktywiści z Poznania, trzeba zacząć doceniać obszary zielone i pozostawiać je bez użytkowania, to znaczy zaprzestać ich częstego koszenia. Dzięki temu nastąpi zmniejszenie wpływu miasta na zmiany klimatyczne i złagodzenie ich negatywnych efektów, zwiększenie retencji wody, złagodzenie efektu miejskiej wyspy ciepła, zwiększenie różnorodności biologicznej i polepszenie jakości terenów zieleni miejskiej. Czasem niełatwo jest zrozumieć, dlaczego ma to tak wielkie znaczenie, tym bardziej że mieszkanki i mieszkańcy miasta przyzwyczaili się do krótko przyciętych trawników, dlatego warto posłuchać biolożek i ekologów" - piszą twórcy.

 

 

Katarzyna Lesińska
DMK

źródło: Galeria miejska "Arsenał"

WYDZIAŁY