Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Blog | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Blog

IV Międzynarodowa Konferencja pt. „Ecological and Environmental Engineering”

Celem konferencji będzie prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej, realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia dotyczące: gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeń powietrza i zmian klimatu, toksykologii i oceny ryzyka dla środowiska oraz geoinformacji i teledetekcji.

Nowoczesne zarządzanie gospodarką leśną w świetle założeń Europejskiego Zielonego Ładu (X Konferencja Ekonomiczno-Leśna)

Celem koonferencji jest m.in. zaprezentowanie założeń Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście gospodarki leśnej obecnie realizowanej w Polsce ze wskazaniem kierunków jej udoskonalania; wymiana doświadczeń i poglądów na temat innowacyjnych instrumentów i technik skutecznego zarządzania gospodarką leśną w warunkach zmieniającego się paradygmatu interakcji człowieka ze środowiskiem; przybliżenie słuchaczom istoty funkcjonowania wielofunkcyjnej gospodarki leśnej ze wskazaniem jej roli w kształtowaniu procesu zwiększania bioróżnorodności ekosystemów leśnych; dyskusja nad sposobami komunikacji społecznej w zakresie promowania polskiego modelu leśnictwa w implikacji z założeniami europejskiego Zielonego Ładu.

Konferencja Naukowa nt.: „Mięso i jego przyszłość w erze zrównoważonego rozwoju”

Konferencja jest organizowana z okazji Jubileuszu 70-lecia Katedry Technologii Mięsa, a jej celem jest prezentacja i dyskusja najnowszych prac obejmujących problematykę doskonalenia jakości mięsa jako źródła bioaktywnych związków, innowacji w produkcji mięsa i technologiach przetwórczych jak również wyposażenia technicznego zakładów oraz autentyczności produktów mięsnych.

IX Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Nowe kierunki badań w inżynierii środowiska, energetyce i geodezji"

Celem konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii środowiska, energetyki oraz geodezji realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce.

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dylematy Nauki o Żywieniu Człowieka – Dziś i Jutro pn. „Żywienie a zdrowie kobiet”

W ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej, Dylematy Nauki o Żywieniu Dziś i Jutro, wspólnie ze światowej sławy ekspertami, podjęta zostanie dyskusja związana z określeniem potrzeb żywieniowych warunkujących wysoką jakość życia i zdrowie współczesnej kobiety.

I Ogólnopolską studencką konferencję naukową pt. "Kluczowe kompetencje w XXI wieku - w pracy i na co dzień"

Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską studencką konferencję naukową pt. "Kluczowe kompetencje w XXI wieku - w pracy i na co dzień", która odbędzie się 12 czerwca br. o godzinie 9:00 w Collegium Humanum w Poznaniu, przy ul. Świętego Michała 43.

Oferta współpracy dla firm z branży ICT

Francuski instytut badawczy, zajmujący się epidemiologią chorób układu krążenia poszukuje do konsorcjum partnera, który byłby odpowiedzialny za opracowanie narzędzia cyfrowego. Wniosek będzie składany do konkursu: Towards a holistic support to children and adolescents’ health and care provisions in an increasingly digital society (HORIZON-HLTH-2024-STAYHLTH-01-02-two-stage). Szczegółowych informacji na temat oferty udziela konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego p. Agnieszka Korpal

BIO USA 2023 okazją do spotkań z koreańskimi startupami z branży medycznej

W dniach 5-8 czerwca 2023 r. odbędzie się bezpłatne, hybrydowe wydarzenie matchmakingowe skierowane do przedsiębiorców i naukowców działających w obszarze medycyny, chcących pozyskać partnerów do realizacji wspólnych projektów i przedsięwzięć. Koreańskie firmy biorące udział w wydarzeniu: CellBion, Galux, IMB Dx, Inc., PB Immune Therapeutics, INIBEC Co., Ltd, HysenseBio oraz Seoul National University R&DB Foundation. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem zapraszam do kontaktu z konsultantką Enterprise Europe Network p. Sarą Tabor-Osińską

Dzień informacyjny na temat konkursów ogłaszanych w ramach klastra 1

W dniu 1 czerwca br. Komisja Europejska organizuje Horizon Europe info day - Cluster 1 Health. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają dokładne tematy nadchodzących konkursów, a także dowiedzą się, jakie są priorytety KE w tym zakresie. Wszystkich zainteresowanych aplikowaniem do konkursów o tematyce medycznej zapraszam do udziału w wydarzeniu. Rejestracja

Debata pt. "Nie czy, ale jak sztuczna inteligencja zmieni oblicze edukacji"

Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technopark Pomerania zapraszają na debatę pt. "Nie czy, ale jak sztuczna inteligencja zmieni oblicze edukacji". Transmisja zostanie przeprowadzona w dniu 20 czerwca br., w godz. 12:00-13:00 za pośrednictwem mediów US

Największe wydarzenie B+R w Polsce

Sieć Badawcza Łukasiewicz zaprasza na 3. Edycję Innovatorium Łukasiewicza. To forum spotkania nauki i biznesu z udziałem kluczowych menadżerów, naukowców, inżynierów, przedstawicieli uczelni oraz administracji publicznej, ekspertów w zakresie finansowania projektów B+R, gości z zagranicznych ośrodków badawczych i mediów. Szczegóły oraz rejestracja

Webinar: Miliony na badania z grantami ERC

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT zaprasza naukowców zainteresowanych pozyskaniem grantu ERC na szkolenie online, które odbędzie się w dniu 31 maja 2023 r. Uczestnicy zapoznają się z rodzajami grantów, wymogami formalnymi i inicjatywą ERC Mentoring Initiative. Poprowadzi je p. Agnieszka Korpal, a gościem będzie dr hab. Kinga Kamieniarz-Gdula, laureatka prestiżowego grantu ERC. Szczegóły oraz rejestracja

Webinarium online pt. „Dobre praktyki uczelni zagranicznych w zakresie społecznej odpowiedzialności

Serdecznie zapraszamy członkowie grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni oraz przedstawicieli uczelni (studentów, wykładowców a także pozostałych pracowników) do udziału w webinarium online pt. „Dobre praktyki uczelni zagranicznych w zakresie społecznej odpowiedzialności.

Strony

Subskrybuj RSS - blogi

WYDZIAŁY