Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Program Tutoringu na UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Program Tutoringu na UPP

Od tego roku akademickiego rusza na naszym Uniwersytecie Program Tutoringu skierowany do studentek i studentów dla których ważny jest rozwój.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wychodząc naprzeciw trendom światowych uczelni, podjął działania skierowane na rozwój kompetencji swoich pracowników.

W ramach programu Podnoszenia Kompetencji Dydaktycznych i realizacji projektów: „Wysoka jakość kształcenia atutem młodej kadry dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu” oraz „Najlepsi z natury! Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu” skierowanych do nauczycieli akademickich, odbyło się szereg szkoleń podnoszących kompetencje dydaktyczne, między innymi nauczyciele akademiccy mogli uczestniczyć w Szkole Tutorów. Efektem udziału w tym szkoleniu jest wdrażany Program Tutoringu, który skierowany jest do studentek i studentów, chcących pod okiem doświadczonego pracownika dydaktycznego i/lub dydaktyczno- naukowego rozwijać swoje zainteresowania naukowe i poza naukowe.

Tutoring to indywidualny proces wsparcia studenta w rozwoju jego ścieżki edukacyjnej czy naukowej. To kilka spotkań, podczas których student ma okazję poznać swoje mocne strony, rozwinąć swoje kompetencje, poszerzyć ich wachlarz, kształtować swoją osobowość pod okiem doświadczonej osoby. Z jednej strony tutee (uczestnik tutoringu) może rozwijać swoje zainteresowania, pasje z danej dziedziny studiów a z drugiej swoje zainteresowania naukowe rozpoczynając tym samym swoją ścieżkę naukową, przygotowując się do publikacji, do udziału w badaniach.

Program jest dla tych studentek/studentów, dla których ważny jest rozwój, którzy chcą czegoś więcej niż to, co zakłada program studiów.

Osoby zainteresowane zapraszamy na Dzień Tutoringu, który odbędzie się 11 października w godzinach 16.00- 18.00. Będzie okazja do poznania i porozmawiania z tutorami. Spotykamy się w holu na parterze budynku WLiTD.

Zachęcamy także do przeczytania informacji o założeniach programu, zapoznania się z sylwetkami tutorów oraz warunkami uczestniczenia w tym programie: Ścieżki Wsparcia CWR | Centrum Wsparcia i Rozwoju (up.poznan.pl)

 

dr Mirosława Leopold
Koordynator Programu
Centrum Wsparcia I Rozwoju

 

WYDZIAŁY