Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studencie, daj się nabrać… do radia! | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studencie, daj się nabrać… do radia!

W październiku Poznań zapełnia się studentami. To zatem idealna okazja do tego, aby nabrać ich do… AFERY! Bo co roku o tej porze Studenckie Radio AFERA Politechniki Poznańskiej organizuje nabór. Sprawdź, kogo szukają i jak się zgłosić, by rozpocząć swoją niezapomnianą, radiową przygodę! 

W październiku Poznań zapełnia się studentami. To zatem idealna okazja do tego, aby nabrać ich do… AFERY! Bo co roku o tej porze Studenckie Radio AFERA Politechniki Poznańskiej organizuje nabór. Sprawdź, kogo szukają i jak się zgłosić, by rozpocząć swoją niezapomnianą, radiową przygodę! 

 

Jak działa Radio Afera i dlaczego warto przyjść na nabór? 

Afera nadaje na falach 98,6 MHz w Poznaniu i okolicy, a także online na cały świat! Zespół techniczny i redakcyjny tworzy grupa wolontariuszy, którzy w swoim wolnym czasie dostarczają każdego dnia słuchaczom najlepszą muzyczną rozrywkę wraz z ciekawymi informacjami z regionu i środowiska kulturalnego.  

 

Studenckie Radio Afera Politechniki Poznańskiej to szkoła dziennikarskiego rzemiosła z ponad 50-letnią tradycją. Wielu znanych dziennikarzy (nie tylko radiowych) pierwsze doświadczenie zdobywało przed aferowym mikrofonem. Zatem jeśli i Ty marzysz o dziennikarskiej karierze i chcesz zobaczyć, jak działa radio od środka - przyjdź na nabór! Czy musisz mieć jakiekolwiek doświadczenie, aby rozpocząć swoją radiową przygodę? 

 

– Do Radia Afera nie szukamy osób z doświadczeniem - my wszystkiego nauczymy młodych adeptów dziennikarstwa. Podczas naboru nie oceniamy umiejętności - tu kluczowe są chęci i czas wolny, aby móc zaangażować się w różne radiowe projekty – zachęca redaktor naczelny rozgłośni, Piotr Graczyk.  

 

Pamiętajcie, że Radio Afera to szkoła, a nie zakład pracy, zatem tutaj owszem zdobędziecie cenne umiejętności dziennikarskie, ale nie zarobicie pieniędzy. Rozgłośnia działa na zasadzie wolontariatu. 

 

Kogo Radio Afera chce nabrać 14 października? 

Aby rozpocząć swoją niezapomnianą medialną przygodę, należy przyjść do "Afery" z wypełnioną ankietą 14 października 2023 r. o godz. 10:00 do Domu Studenckiego nr 5 przy ul. św. Rocha 11A lub zgłosić się na rozmowę online.  

Radio poszukuje osób, które będą chciały robić „Aferę” na różnych stanowiskach.  

 

Kogo szukają? 

  • Realizatorów emisyjnych - jeśli lubisz miksować muzykę i zawsze chciałeś być DJ’em to masz szansę na realizację swoich marzeń. W Aferze nauczysz się pracy realizatora emisyjnego, obsługi konsolety realizatorskiej, działania procesorów i filtrów używanych do zmiany brzmienia głosu, a to wszystko LIVE! 

  • Prezenterów radiowych - jeśli chcesz prowadzić audycje w paśmie studenckim lub popołudniowym, informować słuchaczy o tym, co dzieje się w mieście i zapraszać na wywiad gości do studia - przyjdź na nabór i daj sobie szansę na rozwój radiowej kariery.  

  • Producentów - jeśli chcesz produkować reklamy, zajawki, jingle radiowe, nagrywać lektorów i tworzyć krótkie kompozycje dźwiękowe, to Afera jest dla Ciebie! Nauczysz się tam pracy na specjalistycznym sprzęcie w Studiu Nagrań. 

  • Redaktorów muzycznych, informacyjnych, sportowych i kulturalnych - rozwijaj swoją dziennikarską smykałkę na falach Afery. Dowiedz się, jak przeprowadzać wywiady, nagrywać  materiały dziennikarskie z bieżących wydarzeń oraz przygotowywać serwisy informacyjne. 

  • Grafików - jeśli masz otwarty umysł, chcesz współtworzyć aferowe akcje promocyjne i zyskiwać doświadczenie w sympatycznej atmosferze to masz szansę na rozwój w Dziale Promocji Radia Afera 

  • Social media ninjów, operatorów wideo i miłośników fotografii - jeśli masz nawet niewielkie doświadczenie w tworzeniu contentu do mediów społecznościowych, potrafisz montować krótkie filmy i robić dobre zdjęcia - dołącz do radiowej ekipy i rób Aferę w sieci! 

  • Dziennikarzy prasowych - bo w radiu nie tylko się mówi! Jeśli masz lekkie pióro i lubisz pisać, dołącz do ekipy tworzącej treści na stronę internetową radia. 

 

Jeśli chcesz poznać dodatkowe informacje, co na konkretnym stanowisku nauczysz się w radiu - odwiedź stronę internetową afera.com.pl - znajdziesz tam także ankietę na nabór. Pamiętaj, że nabór trwa tylko jeden dzień - 14 października od godz. 10:00. Nie przegap tego terminu! 

 

WYDZIAŁY