Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wystawa Szymona Szymankiewicza w Galerii Rotunda | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wystawa Szymona Szymankiewicza w Galerii Rotunda

Zapraszamy na drugą odsłonę wystawy towarzyszącej pierwszej monograficznej książce o tym samym tytule, poświęconej twórczości Szymona Szymankiewicza!

Poza pracami, które zostały przedstawione w publikacji Wydawnictwo Miejskie Posnania , ekspozycja w Galerii Rotunda w Collegium Da Vinci zawierać będzie również nowe plakaty, tworząc przez to rozwinięcie poprzedniej prezentacji.

  • Kuratorem wystawy jest Grzegorz Myćka.
  • Podczas wernisażu możliwe będzie zakupienie egzemplarza książki z dedykowanym podpisem autora.

 

Autor

Szymon Szymankiewicz (ur. 1985 w Łodzi) jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich plakacistów młodego pokolenia. Jego wielokrotnie nagradzane i pokazywane na całym świecie prace wyróżniają się prostą formą graficzną i oszczędną kolorystyką, a przede wszystkim odwagą w poruszaniu trudnych czy wręcz kontrowersyjnych społecznie tematów. Artysta ten celnie i bezkompromisowo komentuje otaczającą go rzeczywistość, uwypuklając przywary grup uprzywilejowanych i broniąc praw tych, którzy w dzisiejszym świecie stają się wykluczani. W plakatach Szymankiewicza znajdziemy donośny głos sprzeciwu wobec rasizmu, homofobii i ogólnopojętej dyskryminacji wszelkich mniejszości, podany w formie, która nie pozwala przejść obok jego projektów obojętnie.

 

O wydawnictwie

W albumie znajdziemy wybór najrozmaitszych prac artysty poprzedzony wstępem autorstwa Mike Urbaniaka, w którym dziennikarz prezentuje zawodową i życiową ścieżkę Szymankiewicza.

Całość podano w niebanalnej typograficznie formie, zaprojektowanej przez wybitnego grafika Marcina Markowskiego.

Więcej o wydarzeniu: https://cdv.pl/wydarzenia/wystawa/nur-fur-polen-wystawa-w-galerii-rotunda-cdv/

Kup album: https://sklep.wmposnania.pl/pl/p/Nur-fur-Polen/1299

WYDZIAŁY