Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Komunikat nr 6 Koordynatora działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komunikat nr 6 Koordynatora działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

W maju br., w ramach nawiązanej współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu będącej udziałem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w zwalczaniu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, nastąpiło nieodpłatne przekazanie przez nas kolejnej partii materiałów zużywalnych. Przekazane materiały posłużą Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii WSSE w Poznaniu do analiz wykrywających wirusa SARS-CoV-2.
 

Ponadto, udostępniliśmy tej pracowni termoblok grzejąco-chłodzący z funkcją wytrząsania, pipety automatyczne, statywy chłodzące na płytki oraz statywy na 96 probówek o pojemności 1,5 ml. Wszystkie udostępnione sprzęty zostały wypożyczone przez Katedrę Biochemii i Biotechnologii.
 

Pomimo kolejnych etapów odmrażania gospodarki oraz zarządzenia Rektora UPP nr 72/2020 w sprawie stopniowego przywracania działalności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w warunkach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, działania UPP wspierające walkę z epidemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 nie zostają zawieszone, a działania Wolontariuszy mają pełne poparcie i akceptacją Władz Uczelni.
 

Zachęcamy osoby, które są już Wolontariuszami do kontynuowania swoich działań, a osoby, które chciałyby wspomóc działania na rzecz walki z epidemią wywołaną przez SARS-CoV-2 o wypełnienie ankiety.

 https://formularze.up.poznan.pl/sars-cov-2/ankieta

 

W załączeniu fotorelacja z przygotowań do rozpoczęcia pracy w laboratorium wirusologicznym WSSE (wolontariusze z Katedry Biochemii i Biotechnologii). Fot. Joanna Zeyland

 

 

prof UPP dr hab inż. Joanna Zeyland
Koordynator działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2

WYDZIAŁY