Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Powstanie Muzeum Szparaga | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Powstanie Muzeum Szparaga

8 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie sezonu szparagowego. Konferencja prasowa organizowana z tej okazji przez Katedrę Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polski Związek Producentów Szparaga i Hotel Rzymski ma na celu promocję produkcji i konsumpcji szparagów w naszym kraju.  Podczas wydarzenia podpisany został list intencyjny dotyczący utworzenia Muzeum Szparaga w Nowym Tomyślu. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uznany w świecie specjalista w dziedzinie biologii i uprawy szparaga. Podpisy pod dokumentem złożyli: Ireneusz Kozecki - starosta nowotomyski, Tomasz Kuczyński - wicestarosta nowotomyski, Marian Jakobsze - prezes Polskiego Związku Producentów Szparaga, Jan Maćkowiak - dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno - Spożywczego w Szreniawie oraz Andrzej Chwaliński - kierownik Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu.

Podczas konferencji wręczona została również statuetka „Srebrnych Szparagów” w uznaniu za zasługi na rzecz promocji szparaga i wspieranie działań Polskiego Związku Producentów Szparaga. Z rąk prezesa Mariana Jakobsze i prof. dr hab. M. Knaflewskiego wyróżnienie odebrał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

Iwona Cieślik
Rzecznik UPP

 

Fot. A. Zaworska

WYDZIAŁY