Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Noc Naukowców 2017 za nami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Noc Naukowców 2017 za nami

W piątek, 29 września br.  na terenie kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się  Noc Naukowców (projekt - „EVERYDAYNIGHT” Wielkopolska Researchers’ Night welcomes – Let the experience of the Night last every Day! realizowanego w ramach konkursu H2020-MSCA-NIGHT-2016 w Programie Ramowym UE HORIZON 2020). 

To impreza, która już od 11 lat na stałe gości na mapie wydarzeń edukacyjnych miasta Poznania. Nasza uczelnia, od dziewięciu  lat aktywnie uczestniczy w tym evencie, który jest doskonałą formą prezentacji tajników nauki i badań szerokiemu audytorium. W tegorocznej edycji na terenie UPP odbyło się prawie 200 imprez – warsztatów, pokazów, wykładów, stoisk interaktywnych, quizów, degustacji, które ulokowane były w 15 budynkach na terenie kampusu. Najwięcej wydarzeń tradycyjnie miało miejsce w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28 oraz budynku Nauk o Żywności i Żywieniu przy ul. Wojska Polskiego 31/33.  Dzięki aktywnemu zaangażowaniu około 400 naukowców, pracowników, doktorantów i studentów mogliśmy przybliżyć odwiedzającym specyfikę naszej uczelni, umożliwić bezpośrednio kontakt z kadrą, a także zaprowadzić młodych ludzi do sal wykładowych, laboratoriów i pracowni, w których być może będą w przyszłości odbywać zajęcia jako studenci.

Uczestnicy wydarzenia dopisali, a każdy z szerokiego audytorium znalazł coś interesującego dla siebie. Można było m.in. zobaczyć eksperymenty fizyczne o wodzie, dowiedzieć się o zaletach i wadach picia mleka, zapoznać się z historią i rodzajami łucznictwa, nauczyć się profesjonalnej prezentacji w języku angielskim, posmakować chronionych produktów żywnościowych, zapoznać się z fenomenem snu czy właściwościami i sposobami wykorzystania ciekłego azotu, dowiedzieć się jak wzmocnić swoją odporność na jesień, gdzie raki zimują, poprawić kondycję fizyczną,  przygotować tradycyjne i regionalne potrawy, a nawet przenieść się na chwilę na naukową wyprawę w lasy tropikalne, piknik nad rzeką czy pozwiedzać afrykańskie kraje itd.

W imieniu własnym i władz Uczelni składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim aktywnie biorącym udział w organizowaniu 9 edycji Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Dr inż. Urszula Mojsiej – koordynator projektu Noc Naukowców na UPP

Zdjęcia: dr inż. Urszula Mojsiej, dr hab. Wawrzyniec Czubak

WYDZIAŁY