Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zapraszamy na Noc Naukowców 2018 na UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zapraszamy na Noc Naukowców 2018 na UPP

Jak co roku od 10 lat, w ostatni piątek września zapraszamy na Noc Naukowców do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem “UNIGHTED”  UNITED EUROPE - UNITED SCIENCE - UNITED CULTURE – UNITED NIGHT, to 78 imprez w tym min.: 49 warsztatów, 9 pokazów, 7 wykładów, 9 stoisk interaktywnych, 4 gry zespołowe, kilka degustacji, które odbędą się w 16 budynkach na terenie kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Każdego roku odwiedza nas kilka tysięcy osób, aby poznać tajniki niedostępnych na co dzień laboratoriów i pracowni, w których ponad 300 naszych naukowców, doktorantów i studentów dzieli się swoja pasją do nauki i natury.

 

Małych i dużych uczestników tegorocznego wydarzenia zapraszamy min. do kreatywnej zabawy w konstruktora mebli, z wykorzystaniem narzędzi do przestrzennego modelowania. Celem warsztatów będzie pobudzenie kreatywności, zdolności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej z wykorzystaniem nowoczesnych techniki tworzenia modeli przestrzennych.

 

Z tymi, którzy chcieliby poczuć się jak Maria Skłodowska-Curie wykonamy wspólnie eksperymenty, dzięki którym będzie można poczuć „chemię” do chemii, nawet jeśli do tej pory nie przypuszczaliście, że jest to możliwe.

 

A może ktoś będzie chciał nauczyć się jak rozpoznać, że roślina „żyje w stresie”? Choć reakcja roślin na stres nie jest gwałtowna i nie widać jej od razu gołym okiem, to w roślinie zachodzi szereg reakcji biochemicznych. Podczas warsztatów będzie można je zmierzyć i zaobserwować. Odpowiemy również na pytania: Czy roślina może być głodna? Które pierwiastki są zdrowe, a które niezdrowe dla roślin? I czy nawozy są czymś złym?

 

Tych wszystkich natomiast, których interesuje świat zwierząt i są ciekawi jakie ptaki odwiedzają nasze ogrody czy parki, Sekcja Edukacji Przyrodniczo-Leśnej wspólnie z Sekcją Ornitologiczną przeniesie do niesamowitego świata polskich ptaków. Na zainteresowanych będą czekać liczne okazy skrzydlatych przyjaciół oraz ich zdjęcia, dzięki którym dowiedzą się więcej o ich cechach charakterystycznych. Będzie można również nauczyć się rozpoznawać ptaki nie tylko po ich wyglądzie, ale także po wydawanych przez nie odgłosach. Ponadto zostanie zaproszony gość specjalny - polski ptak drapieżny. Jaki? To będzie niespodzianka.

 

Wykonać będzie można również kokedamę, czyli wiszący ogród. Kokedama jest japońską sztuką tworzenia kul otoczonych mchem, w których rośnie roślinka. Ta sztuka botaniczna powstała w epoce Edo w XVIII wieku.

 

To tylko garstka atrakcji jakie czekają uczestników Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu cały program dostępny jest na stronie internetowej  www.

 

  Zapraszamy!

WYDZIAŁY